Reportáže

Rád cestuji a rád poznávám cizí kultury. Cestování pro mě neznamená pouhou přítomnost v cizí zemi a návštěvu „povinných“ památek. K opravdovému cestování je potřeba především navázat kontakt s místními lidmi, nakupovat v lokálních sámoškách a na kávu chodit tam, kde sedávají místní. Důležité je také zapisování si poznámek a fotografování. O své poznatky a zážitky se rád dělím v psaných reportážích.

Některé země, třeba ty na Balkáně, Ukrajinu nebo Gruzii jsem navštívil jen během kratších letních cest, na jiných místech jsem ale strávil delší dobu. Nejzajímavější zahraniční zkušeností byl tříměsíční pobyt v indickém městě Pune, kde jsem dělal kvalitativní výzkum ke své diplomové práci. V americké Iowě jsem strávil celý školní rok a v Itálii jeden semestr.

Zvláštní sekce věnuji také článkům o pomoci uprchlíkům na Balkánské trase, které jsem se účastnil při celkem pěti výjezdech, a návštěvám několika českých komunit v zahraničí.

V současné době příležitostně přispívám do časopisu Sedmá generace.

 Pokud budete mít k mým článkům jakékoli dotazy či připomínky, budu rád, když se mi ozvete. Napište mi, co se vám líbí, napište mi, co vás na mé tvorbě irituje. Co jste si přečetli se zájmem a u čeho jste se nudili. Za každou zpětnou vazbu budu vděčný.