Knihy

Berkasovo – próza o pomoci uprchlíkům na Balkánské trase


Vážení přátelé, prosím vás o podporu vydání mé knihy o pomoci uprchlíkům na Balkánské trase. V reportážně laděné próze reflektuji vlastní zkušenosti s dobrovolnickou humanitární pomocí na srbsko-chorvatských hranicích i společenskou atmosféru způsobenou uprchlickou krizí v letech 2015 a 2016. Více informací se dozvíte na profilu crowdfundingové kampaně. Děkuji za podporu!

Když jsem byl člověkem – sbírka básní

Na konci roku 2019 mi v nakladatelství Malvern vyšla debutová sbírka básní Když jsem byl člověkem. K jejímu vydání jsem se rozhodl poté, co jsem měl možnost na různých místech prezentovat své básně, které se se setkaly s velmi pozitivními ohlasy.

Do knihy jsem vybral texty s filosofickými a existenciálním přesahy, ale také několik básní laděných impresionisticky až kontemplativně. V jednotlivých básních reflektuji pocity člověka v různých rozpoloženích, radost i obavy z komplikovaného světa.

Nakladatelská anotace:
„Při psaní básní se nechávám vést intuicí. Všechny texty uvedené v této knize vznikly  více či méně spontánně; spíše než jako autor se cítím být člověkem, který jen zapsal to, co zachytil ve vzduchu. Konečný výběr obsahuje básně meditativních nálad i syrové reality, vyjadřující radost i obavy z komplikovanosti současné doby. Je to kniha o člověku.“

Ukázky mých básní naleznete zde.

Knihu lze zakoupit například v e-shopu nakladatelství Malvern, na portálu Kosmas nebo po domluvě přímo od autora (dominik.obruca(zavináč)gmail.com). Autora také potěšíte případnou nabídkou autorského čtení.

Poděkování

Děkuji Jindrovi Synkovy a všem ostatním, kteří přispěli do crowdfundingové kampaně. Bez této finanční pomoci by kniha nevznikla.

Děkuji také literátovi Kubovi Kurnasovi a hudebnici Jenovéfě Kučerové alias Gwiwer Avedisyan za spolupráci při autorských čteních, při kterých jsem v průběhu kampaně své texty prezentoval. Děkuji také Činoherní kavárně a kavárně Liberál za laskavé poskytnutí místa pro tato autorská čtení.

Časopisu Ink děkuji za propagaci crowdfundingové kampaně a mých textů.

Nakladatelství Malvern děkuji za to, že knihu vydalo a dostalo do distribuce.